Онкологічні захворювання та фізична активність

Онкологічні захворювання та фізична активність

Рекомендації щодо фізичної активності хворим на рак від Йоханни Будвіг ­ відомого німецького фармаколога та дієтолога, яка розробила «Протокол харчування» для онкологічних хворих, а також загальні підходи до лікування раку та інших хронічних захворювань.

Доктор Будвіг говорила: «В будь­якому випадку потрібен індивідуальний підхід, втім я ніколи не дозволю пацієнту з онкологічним або іншим серйозним захворюванням бігати або кататися на велосипеді… Хворий організм потребує відпочинку».

Якщо в важких випадках дійсно рекомендований відпочинок, то у всіх інших помірне фізичне навантаження, що не вимагає значних зусиль, є корисним. Яким саме заняттям надати перевагу та в якій кількості, залежить від стану конкретного пацієнта.

Ходьба та плавання не вимагають значних зусиль та можуть бути рекомендовані кожному. Ходьба та плавання корисні для серцево­судинної системи і всього організму в цілому. Залежно від стану здоров’я пацієнта, його віку та фізичної підготовки, заняття ходьбою або плаванням можуть тривати 10­30 хв, бажано кілька разів протягом дня. Як показали дослідження, 10 хв фізичних вправ підвищують інтенсивність обміну речовин в організмі приблизно на 1 годину.

Дихальні вправи можна виконувати лежачи. Зробіть глибокий гучний видих через рот, а потім закрийте рот і повільно вдихайте через ніс, рахуючи про себе до чотирьох. Потім затримайте дихання, продовжуючи рахувати до семи. На рахунок «вісім» знову зробіть глибокий гучний видих через рот. Повторіть цей цикл ще три рази. Запам’ятайте: ви завжди вдихаєте тихо через ніс та видихаєте гучно через рот. В цей час кінчик язика залишається на місці. Практикуючись регулярно, ви навчитеся вдихати та видихати більш глибоко.

Стрибки на батуті Йоханна Будвіг активно пропагувала як вправу, яка стимулює серцево-судинну та імунну системи, покращує циркуляцію крові та лімфи, зміцнює м’язи та суглоби. Рухи під час стрибків на батуті змушують діафрагму рухатися, як під час сміху, та масажувати вилочкову залозу (тимус), розташовану за грудиною. Ці вправи дуже прості, вони не вимагають багато часу або спеціальної підготовки. Для початку стрибайте по 3 хв та поступово збільшуйте тривалість сеансу до 10 хв. Не потрібно стрибати високо, досить невеличких стрибків. Не хвилюйтеся, якщо не можете відірвати ніг від батуту ­ прості рухи тулуба вгору та вниз також впливають позитивно. Стимуляція лімфатичної системи активізує імунну систему, а стимуляція кровообігу допомагає наситити тканини організму киснем.

Обидва фактори є дуже важливими для онкохворих. До речі, NASA (Національне аерокосмічне агентство США) використовує стрибки на батуті для відновлення космонавтів після тривалого перебування в невагомості.
«Камелін біо» відновлює, а разом з тим відкриває нові життєві сили. Це відзначає абсолютна більшість людей, які застосовували «Камелін біо» для тих чи інших потреб.
Рак – це випробування, яке проходять з мужністю і вірою. Борітеся – поборете!